Płyta główna dla 24 rdzeni w dwóch procesorach AMD Opteron 6100

Płyta główna gotowa na 12-rdzeniowe procesory Opteron

Asus przygotował płytę główną z dwoma gniazdami G34, które mogą pomieścić dwa 12-rdzeniowe procesory z rodziny Magny-Cours.

Tajwański producent prezentuje swoją pierwszą płytę główną, która jest gotowa na przyjęcie najnowszych 8- i 12-rdzeniowych procesorów Opteron 6100. Płyta o oznaczeniu KGPE-D16 opiera się na kombinacji chipsetów AMD SR5690/SP5100, a wyposażona jest w dwa gniazda G34, które mogą pomieścić maksymalnie dwa 12-rdzeniowe procesory. Dla każdego z procesorów przygotowano osiem gniazd dla czterokanałowej pamięci DDR3, co pozwoli pomieścić łącznie do 64 GB pamięci UDIMM lub do 256 GB pamięci RDIMM. Dodatkowo płyta główna Asusa posiada cztery sloty PCI-Express x16, aż czternaście portów SATA 3.0 Gbps, trzy porty Ethernet, wyjście D-Sub oraz opcjonalnie kontroler SAS. Więcej informacji o płycie znajdziecie tutaj.

Jak na razie cena i data rynkowej premiery płyty głównej Asus KGPE-D16 nie są jeszcze znane.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.