Dzięki zmianie w Rejestrze spowodujemy, że polecenie zagości w menu kontekstowym na stałe.

Polecenie otwarcia Wiersza polecenia w menu kontekstowym

Polecenie kontekstowe »Otwórz okno polecenia tutaj« jest dostępne w Eksploratorze Windows tylko, gdy klikniemy na wybranym katalogu lub pliku prawym przyciskiem myszy, równocześnie naciskając [Shift]. To uciążliwe zwłaszcza w przypadku notebooków, bo wymaga zaangażowania obu rąk.

Dokonując zmiany w Rejestrze, przeniesiemy polecenie do standardowego menu kontekstowego.

W polu wyszukiwania wpisujemy »regedit« i naciskamy [Enter]. W razie potrzeby odpowiadamy na pytanie modułu zarządzania kontami użytkownika, klikając »Tak« ewentualnie »Kontynuuj«. W edytorze przechodzimy do klucza »HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryshellcmd«. W prawej części okna klikamy na kluczu »Extender« i kasujemy go. W następnym kroku przechodzimy do klucza »HKEY_CLASSES_ROOTDriveshellcmd<« i również tutaj kasujemy ciąg znaków »Extender«. Dzięki temu polecenie kontekstowe będzie dostępne od razu również dla napędów. Po zamknięciu przez nas Rejestru funkcja będzie aktywna. Wskazówka: aby cofnąć wprowadzone zmiany, uzupełniamy dane klucze Rejestru za pomocą polecenia »Edycja | Nowy | Wartość ciągu« o wpis »Extender«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.