Policja przygląda się sprawie zgubienia prototypu iPhone’a HD

Sprawy zgubienia prototypów iPhone'a są brane bardzo poważnie, po tym co spotkało pracownika Foxconna w zeszłym roku. Dlatego ostatniemu wyciekowi przyjrzy się policja.

Na pewno pamiętacie sprawę Suna Danyonga, 25-letniego pracownika Foxconna, który popełnił samobójstwo po zgubieniu prototypu iPhone’a. Nic więc dziwnego, że ostatnie wydarzenia, kiedy to Apple zgubiło kolejny prototyp, tym razem najnowszego iPhone’a HD, zostaną dokładnie zbadane przez śledczych. Smartfon trafił w ręce redaktorów serwisu Gizmodo, którzy oczywiście od razu zamieścili w swoim serwisie zdjęcia i wszelkie informacje dotyczące nowego iPhone’a. Dzień później Apple potwierdziło autentyczność nowego iPhone’a, który miał okazać się egzemplarzem niemal gotowym do masowej produkcji. Teraz, na prośbę Apple’a, prokuratura z Santa Clara zbada, czy miało miejsce jakiekolwiek przestępstwo w trakcie procesu przekazywania prototypu w ręce dziennikarzy z Gizmodo. Żadna ze stron jak na razie nie komentuje zaistniałej sytuacji.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.