PowerCom BNT-600AP Home

PowerCom BNT-600AP Home to niewielki zasilacz awaryjny, który chroni komputer przed chwilowym skokiem napięcia lub przerwą w dostawach prądu. Do dwóch gniazd z zasilaniem bateryjnym możemy podłączyć urządzenia o mocy pozornej 600VA, czyli jak podaje producent o mocy czynnej 360W. A do dyspozycji mamy jedno tradycyjne gniazdo i jedno komputerowe. Mamy także możliwość zabezpieczenia linii telefonicznej lub sieci komputerowej przed przepięciem.
PowerCom BNT-600AP Home

Wynik niezbyt dobry, 13 minut jednak wystarczy na dokończenie pracy i zamknięcie systemu.

Wynik niezbyt dobry, 13 minut jednak wystarczy na dokończenie pracy i zamknięcie systemu.

Przez dołączone oprogramowanie UPSMON mamy możliwość kontroli pracy naszego urządzenia, które zazwyczaj stoi w dość niedostępnym miejscu. Wystarczy podłączyć zasilacz awaryjny do komputera przez USB. Program pokazuje najważniejsze informacje dotyczące parametrów, wyświetla komunikaty alarmowe, a także sam bezpiecznie wyłącza komputer w przypadku niskiego stanu baterii lub, po uprzednio ustawionym czasie, po zaniku napięcia.

Moc na wyjściu na poziomie 70% maksymalnego obciążenia daje rezultat przeciętny, akceptowalny.

Moc na wyjściu na poziomie 70% maksymalnego obciążenia daje rezultat przeciętny, akceptowalny.

Dobrze spisuje się układ stabilizacji napięcia podczas pracy z akumulatora, także automatycznie stabilizuje napięcie podczas pracy z sieci. Jeśli napięcie w sieci spadnie zasilacz podniesie napięcie na wyjściu o 15%, podobnie podczas skoku napięcia, w tym wypadku – obniży.

Pełne obciążenie i drugi wynik - dobrze, jednak daleko za zasilaczem o mniejszej mocy nominalnej.

Pełne obciążenie i drugi wynik – dobrze, jednak daleko za zasilaczem o mniejszej mocy nominalnej.

Przy typowym obciążeniu komputera (praca biurowa) ok. 160W, przy braku zasilania UPS podtrzymywał napięcie przez ponad 13 minut, co w zupełności wystarczy, aby bezpiecznie zapisać dokumenty i wyłączyć komputer. Niska cena i co ważne o długi okres gwarancji (na akumulator tylko rok) door-to-door to poważne atuty tego sprzętu, o ile nie mamy zbyt dużego zapotrzebowania w moc.

Robert Dutkiewicz