PowerCom BNT-800AP Home

Coraz częściej zasilacze awaryjne traktujemy nie tylko jako zabezpieczenie przed brakiem prądu, ale i także przed skokami napięcia jakie nie powinny, ale zdarzają się w sieci elektrycznej np. podczas burzy. PowerCom BNT-800AP Home to zasilacz, który chroni nie tylko komputer ale także linię telefoniczną lub sieć komputerową. Do dwóch gniazd z zasilaniem bateryjnym możemy podłączyć urządzenia o mocy pozornej 800VA, czyli jak podaje producent o mocy czynnej 480W. A do dyspozycji mamy jedno tradycyjne gniazdo i jedno komputerowe.
PowerCom BNT-800AP Home

Ponad 20 minut pracy komputera bez prądu to niezły czas, ale zawsze mogłoby być lepiej...

Ponad 20 minut pracy komputera bez prądu to niezły czas, ale zawsze mogłoby być lepiej…

Kontrolę nad samym urządzeniem możemy sprawować przez dołączone oprogramowanie UPSMON, wystarczy podłączyć zasilacz awaryjny do komputera przez USB. Program pokazuje najważniejsze informacje dotyczące parametrów, wyświetla komunikaty alarmowe, a także sam bezpiecznie wyłącza komputer w przypadku niskiego stanu baterii lub, po uprzednio ustawionym czasie, po zaniku napięcia.

Proporcjonalne obciążenie dla każdego modelu, wynik w czołówce - całkiem nieźle.

Proporcjonalne obciążenie dla każdego modelu, wynik w czołówce – całkiem nieźle.

Dobrze spisuje się układ stabilizacji napięcia podczas pracy z akumulatora, także automatycznie stabilizuje napięcie podczas pracy z sieci. Jeśli napięcie w sieci spadnie lub nadmiernie wzrośnie UPS odpowiednio poniesie lub obniży napięcie na wyjściu.

Maksymalne obciążenie to wyzwanie dla każdego UPS-a, drugi wynik to całkiem dobry rezultat.

Maksymalne obciążenie to wyzwanie dla każdego UPS-a, drugi wynik to całkiem dobry rezultat.

Oczywiście jeśli spadek lub wzrost napięcia będzie zbyt duży zasilacz przełączy się w tryb pracy bateryjnej. Przy typowym obciążeniu komputera (praca biurowa) ok. 160W, przy braku zasilania UPS podtrzymywał napięcie przez ponad 20 minut, wzrost obciążenia znacznie skróci czas pracy, ale wystarczy aby bezpiecznie zapisać dokumenty i wyłączyć komputer. Sprzęt dość ciekawy o niewygórowanej cenie i co ważne o długiej gwarancji (na akumulator tylko rok) door-to-door.

Robert Dutkiewicz