Premiery od Microsoftu dla programistów

Microsoft ogłosił, że Visual Studio 2010 i .NET Framework 4 są już gotowe i dostępne. Pierwsze kopie będą rozdane podczas konferencji Microsoft Visual Studio Conference & Expo launch event w Las Vegas.

Visual Studio 2010 obencie używa przy edycji standardu Windows Presentation Foundation, co pozwala na zastosowanie wielu nowych funkcji, takich jak obsługa wielu monitorów. IDE teraz w pełni obsługuje Windows 7, co pozwala na tworzenie aplikacji z interfejsem wstążkowym i obsługą wielodotyku. Visual Studio 2010 to też obsługa systemu operacyjnego Windows Phone 7.

Z kolei.NET Framework 4 to szersza obsługa standardów sieciowych i wielu języków a także usprawnienia w wydajności oraz w trybie pracy zespołowej. Kod samego edytora jak i generowanych aplikacji został zoptymalizowany do tego stopnia, że efekt końcowy może być wydajniejszy nawet o 80 procent w porównaniu do wersji 3.5.

W tym tygodniu pojawi się też Silverlight 4, który uzupełnia ten standard o 60 nowych kontrolek dla programistów a także wprowadza ułatwienia dla klientów korporacyjnych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.