Ciekawe, czy użytkownicy Linuksa również będą musieli instalować ClamAV...

Ruszyły beta-testy Nortonów 2011

Symantec udostępnił do testów wersje rozwojowe programów Norton AntiVirus 2011 i Norton Internet Security 2011. Każdy może je przetestować i zgłosić błędy i niedoróbki.

Nowe aplikacje z serii Norton zostały udostępnione w wersjach beta, by, dzięki społeczności użytkowników, pomóc wyłapać wszystkie błędy i niedoróbki przed premierą finalnego produktu. W edycjach 2011 nie znajdziemy żadnych rewolucji – Symantec skupił się na szlifowaniu istniejących funkcji

Edycja 2011 to usprawniony monitor wydajności procesów – Norton ostrzeże nas, jeżeli dana aplikacja przydziela sobie więcej zasobów naszego komputera, niż powinna. Z kolei funkcja Download Intelligence zostanie rozbudowana o obsługę innych aplikacji, niż tylko Firefox i Windows Internet Explorer. Rozbudowano również mechanizm reputacji plików i dodano kreatora, który pozwoli na stworzenie dysku rozruchowego (w tym na USB).

Udostępnione bety to wczesne wersje rozwojowe i sam Symantec twierdzi, że prace nie zostały ukończone a wszystkie planowane nowości nie zostały jeszcze zaimplementowane.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.