Nowy kontroler firmy Sony, zadebiutuje na rynku 15 września.

Sony Move „dużo precyzyjniejsze od Wii”

PlayStation Move, czyli kontroler mający konkurować z Nintendo Wii, jest od swojego konkurenta dużo dokładniejszy. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor Cohort Studios.

– PlayStation Move to wspaniały sprzęt. Świetnie się go trzyma i jest niezwykle dokładny. Nie mieliśmy z nim absolutnie żadnych problemów – twierdzi Lol Scragg, dyrektor Cohort Studios, które będzie odpowiedzialne za jedną z pierwszych gier wykorzystujących Move’a.

Scragg uważa, że zarówno Natal, jak i Move, przyciągną graczy, którzy jak dotąd sceptycznie podchodzili do ruchowego sterowania grami. – Używałem kontrolera od Wii i Move’a, i ten drugi jest zdecydowanie precyzyjniejszy. We wszystkich trzech osiach. (…) Jak tylko Microsoft i Sony zaczną prezentować pierwsze gry dla swoich kontrolerów, hardkorowi gracze w końcu się przekonają – dodaje, ale zaznacza, że nie każdy rodzaj gry pasuje do Move’a i Natala.

0
Źródło: Develop
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.