Sprawdzamy kompatybilność sprzętową przed instalacją Win7

Przed przesiadką na Windows 7 chcielibyśmy wiedzieć, czy nasze dotychczas używane urządzenia peryferyjne, takie jak drukarki i skanery, bez problemu będą współpracować również z nowym systemem.

Na stronie www.microsoft.com/windows/compatibility znajdziemy »Compatibility centre«. Po lewej stronie wybieramy opcję »Hardware« i w polu wyszukiwania wpisujemy nazwę naszego urządzenia, na przykład  »Epson Perfection« dla skanera. Klikamy opcję »Search«. Nasze urządzenie będzie działać bezbłędnie, jeśli wyświetli się status »Compatible« oraz logo Windows 7. Oznacza to, że dany model przeszedł testy Microsoftu. Informacja »Compatible« oznacza, że producent sprawdził funkcjonowanie sterowników. W przypadku statusu »Not compatible« być może musimy wstrzymać się z migracją lub kupić nowy sprzęt.


Wskazówka:

lista jest wprawdzie długa, ale bynajmniej nie kompletna. Również niefigurujące na niej urządzenia mogą funkcjonować w nowym Windows.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.