- Możliwość łączenia się z naszymi telefonami, komputerami i innymi urządzeniami jest uważana za podstawową potrzebę człowieka - mówi Eva Elmstedt, dyrektor działu obsługi klienta w firmie Ericsson

Sto SMS-ów dziennie? Wśród amerykańskich nastolatków to standard

Jedna trzecia amerykańskich nastoletnich posiadaczy telefonu komórkowego wysyła każdego dnia ponad sto wiadomości tekstowych, czyniąc tę formę komunikacji najpopularniejszą w tej grupie wiekowej.

SMS-y są wyjątkowo popularne wśród amerykańskiej młodzieży – jedna trzecia z niej może wysłać ich nawet sto dziennie. Oznacza to, że nastolatkowie częściej porozumiewają się przez wiadomości tekstowe, niż przez rozmowy telefoniczne, komunikatory, sieci społecznościowe a nawet w „realu”. Z badania wyniknęło też, że trzy czwarte osób w wieku 12-17 lat posiada w Stanach Zjednoczonych telefon komórkowy.

Dziewczyny o wiele chętniej SMS-ują – na ich telefony przychodzi/wychodzi średnio 80 wiadomości. U chłopców „tylko” 30. Dziewczyny też wykazują większą wagę do… interpunkcji. Zabawnym wnioskiem z badań jest kropka – jeżeli dziewczyna kończy nią każde zdanie, oznacza to, że jest wściekła.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.