Producenci sukcesywnie zwiększają pojemności stacji SSD, jednak jeszcze długa droga, by dogonić tradycyjne dyski twarde

Superszybkie napędy SSD w technologii 25 nanometrów

Intel na pierwszy kwartał 2011 roku planuje wprowadzenie nowych, superszybkich napędów SSD, wytworzonych w technologii 25 nanometrów.

W pierwszym kwartale 2011 roku na rynku zadebiutować mają nowe napędy SSD firmy Intel, które wytworzone zostaną w 25-nanometrowym procesie technologicznym. Napędy o nazwie kodowej Lyndonville dostępne będą w trzech wersjach o pojemności 100, 200 i 400 GB, zaś złożone będą z układów Multi-Level Cell NAND, które dzięki niższemu procesowi technologicznemu, pobierały będą mniej energii, przy jednoczesnym wzroście prędkości odczytu i zapisu danych. Konkretne prędkości nie są jeszcze znane, ale należy pamiętać, że dotychczas dostępne napędy Intela, wytwarzane są w technologii 50 nanometrów i oferują prędkości zapisu i odczytu danych na poziomie odpowiednio 170 i 250 MB/s. Są jednak zbudowane w oparciu o relatywnie szybsze układy pamięci SLC NAND.

Sprawdź nasz ranking napędów SSD!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.