Sześciordzeniowy Phenom II podkręcony do 6,29 GHz

Sześciordzeniowy Phenom II podkręcony do 6,29 GHz

Overclocker o pseudonimie Luca podkręcił swój sześciordzeniowy procesor Phenom II T1090 Black Edition ze standardowej częstotliwości 3,2 GHz aż do 6,29 GHz.

Być może do rekordowego podkręcenia procesora Intel Celeron, który dobił do częstotliwości 8,19 GHz, jeszcze daleko, ale pewnemu overclockerowi o pseudonimie Luca, udało się podkręcić sześciordzeniowy procesor AMD Phenom II X6 T1090 Black Edition do 6,29 GHz. Nominalna częstotliwość pracy tego procesora wynosi 3,2 GHz. Oczywiście nie obyło się bez ciekłego azotu (LN2), który skutecznie chłodził wszystkie sześć rdzeni procesora i nie dopuścił do wypalenia dziury w obudowie. Pozostała specyfikacja sprzętu, na którym owy rekord osiągnięto, jest dość zadziwiająca – wystarczyło mu bowiem 1 GB pamięci RAM oraz płyta główna ASRock 890GX Extreme3. Dowód na uzyskany wynik, Luca zamieścił tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.