Nowe Bravie to ekologia i nastawienie na technologie sieciowe

Telewizory Sony z technologią Intela i oprogramowaniem Google’a

Już w przyszłym miesiącu na rynku mają pojawić się nowe telewizory firmy Sony, w których wyposażeniu znajdzie się technologia firmy oraz oprogramowanie dostarczone przez Google.

Japoński gigant elektroniczny w ostatnich miesiącach najwyraźniej potajemnie współpracował z firmami Intel oraz Google, gdyż jak donosi agencja Bloomberg, już w przyszłym miesiącu na rynek mają trafić telewizory Sony, wyposażone w układy firmy Intel i oprogramowanie firmy Google. Telewizory na pewno będą wyposażone w połączenie sieciowe (Ethernet lub WiFi), aby umożliwić użytkownikom przeglądanie Internetu czy oglądanie internetowych filmików bezpośrednio na dużym ekranie telewizora. Na razie nie wiadomo, jakie konkretnie technologie Intela i jakie oprogramowanie Google’a, zostanie wykorzystane w nowych produktach Sony. Konferencję prasową, na której mają zostać zaprezentowane pierwsze telewizory, zaplanowano na 19 maja. Swoje trzy grosze ma również dorzucić Logitech, który przygotowuje urządzenia peryferyjne, jak klawiatury, dla nowych telewizorów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.