Twórca Metal Gear Solid: Granie na konsolach umiera

Według Hideo Kojimy, twórcy między innymi serii Metal Gear Solid, gry na konsole będą wkrótce kuriozalną pozostałością przeszłości, a rynek przejmą gry niezależne od żadnej platformy.

Jeden z geniuszy z firmy Konami, twórca między innymi serii gier szpiegowskich Metal Gear Solid, jednej z najlepiej sprzedających się gier w historii konsoli Playstation, twierdzi, że konsole wkrótce odejdą w niebyt, a kontrolę nad rynkiem przejmą gry, które nie są zależne od żadnej platformy. Hideo Kojima miał na myśli oczywiście gry oparte na Chmurze, które pozwalają graczom cieszyć się grą w pokoju, w podróży, u przyjaciół – wszędzie tam, gdzie są i zawsze wtedy, kiedy chcą zagrać.

Oczywiście, na przeciw Kojimie wychodzi prezes Sony Computer Entertainment Japan – Hiroshi Kawano, który podchodzi do wypowiedzi 37-letniego Japończyka krótko, ostrożnie, ale z szacunkiem. – To śmiała prognoza. Mamy nadzieje, że (Hideo) wciąż będzie projektował dla platform, ale głęboko szanujemy jego wyczucie w podejmowaniu wyzwań- powiedział Kawano.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.