Apple iPad z rekordem sprzedaży, ale również z drobnymi problemami

W Izraelu iPady już legalne

Izrael znosi zakaz importowania tabletów Apple'a, który ogłoszony został 10 dni temu z powodu możliwości zakłócania pracy innych urządzeń przez bezprzewodowy sygnał iPadów.

Zakaz importu iPadów został ogłoszony przez izraelskie władze nieco ponad tydzień temu, a miał związek z możliwością zakłócania przez iPada pracy innych urządzeń. Powodem miał być wysyłany sygnał bezprzewodowy, niezgodny z żadnym europejskim standardem Sieci bezprzewodowej. Dlatego izraelskie Ministerstwo Łączności postanowiło najpierw dokładnie zanalizować urządzenie w kontrolowanym przez siebie laboratorium, zanim dopuszczono tablet Apple’a do użytku na terenie państwa. Chociaż w większości przypadków na terenie Izraela obowiązują te same przepisy, co w krajach europejskich, to Izrael był jedynym krajem, w którym zakazano importu tabletu firmy z Cupertino.

iPad do innych krajów trafi dopiero w maju, z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na urządzenie w Stanach Zjednoczonych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.