Microsoft kilka ze swoich sklepów otworzy tuż obok sklepów Apple'a

W kwietniu czekają nas wielkie premiery

Już 8 kwietnia Apple ma zaprezentować swój nowy, mobilny system operacyjny - iPhone OS 4. Microsoft nie pozostaje w tyle i swoją konferencję zaplanował na 12 kwietnia.

Apple przygotowuje nowy system operacyjny dla swoich mobilnych produktów – to już pewne. Pierwsza prezentacja systemu iPhone OS 4 ma odbyć się podczas konferencji, zaplanowanej na 8 kwietnia 2010 roku. Jeśli wcześniejsze informacje się potwierdzą, od nowego OS-u możemy oczekiwać pełnej wielozadaniowości, czyli możliwości uruchamiania w tle nie tylko aplikacji przygotowywanych przez Apple’a, ale również przez firmy trzecie. Trzeba przyznać, że prezentacja systemu iPhone OS 4 w zaledwie kilka dni po rynkowej premierze iPada jest dość zaskakującym ruchem ze strony firmy z Cupertino.

Tymczasem Microsoft już 12 kwietnia zorganizuje swoją konferencję, na której najprawdopodobniej przedstawi dwa smartfony, znane bardziej pod nazwą kodową Project Pink.

Według wcześniejszych, niepotwierdzonych informacji, telefony produkowane będą przez firmę Sharp, zaś skierowane będą do maniaków komunikacji i serwisów społecznościowych. Aby ułatwić komunikację, mają być wyposażone w fizyczne klawiatury QWERTY. Na więcej informacji o telefonach Turtle oraz Pure musimy jeszcze tydzień poczekać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.