Nie masz tego znaczka na telefonie lub komputerze? To dzisiejsza konferencja nie jest dla ciebie

WebKit2 – wkrótce premiera!

Po wielkiej premierze iPada i systemu iPhone OS 4 beta, Apple szykuje dla nas kolejną wielką nowinkę. Zespół pracujący nad WebKitem zapowiedział drugą edycję tego silnika.

WebKit to open-source’owy silnik Apple’a, który jest wykorzystywany do renderowania stron internetowych. Wykorzystują go takie przeglądarki, jak Google Chrome czy Apple Safari. Już niedługo pojawi się jego druga edycja, która wprowadza kilka ciekawych zmian.

WebKit2 będzie potrafił działać w wielu procesach, co pozwoli na równoległą obróbkę poszczególnych elementów danej witryny (HTML, CSS, itd.). Warto zaznaczyć, że Chrome, mimo iż korzysta z WebKita, już to potrafi – teraz dołączą do niego inne przeglądarki oparte na tym silniku.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie udostępniony WebKit2 i zaktualizowane o niego przeglądarki, ale według niepotwierdzonych informacji, ma to nastąpić wkrótce.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.