Webkitowe powiadomienia na Pulpicie w Chrome’ie

Dzięki wstępnej wersji API w Webkicie służącego do powiadomień, Chrome potrafi generować na pulpicie powiadomienia w formacie tekstowym i HTML.

Mohit Muthanna opisał na swoim blogu jak programiści, dzięki Webkitowi, mogą tworzyć natywne powiadomienia na pulpicie dzięki aplikacjom opartym na technologii webowej. Przykłady obejmują pocztę elektroniczną, komunikatory, kalendarz, zarządzanie zadaniami, monitoring systemu, i tak dalej.

Na szczęście dla nas, użytkowników, obecna wersja API wymaga od użytkownika wyrażenia zgody na każdy typ powiadomień, nie zostaniemy więc zalani okienkami z reklamami. Specyfikacja zaznacza również, że powiadomienia nie mogą się pokazać tuż po otwarciu danej witryny, a dopiero za drugim klikiem użytkownika.

Jeżeli wykorzystujesz przeglądarkę Google Chrome, Muthanna udostępnił witrynę demonstrującą możliwości nowych powiadomień.

Przeglądarkę Google Chrome pobierzesz z naszego portalu

0
Źródło: 0xFE
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.