Wielkie łatanie aplikacji Microsoftu i Adobe

Microsoft i Adobe wydały pakiety aktualizacyjne do swojego oprogramowania. Zalatano Office'a. Windowsa, Exchange'a, Readera i Acrobata.

Microsoft wprowadził do usługi Windows Update 11 zestawów łatek do swojego oprogramowania, które łącznie usuwają 25 usterek w bezpieczeństwie. Pięć z nich jest oznaczonych jako krytyczne, pięć jako ważne a jeden jako umiarkowany. Usunięto luki w Windowsie, Publisherze i Exchange’u. Szczególnie istotna jest ta dotycząca usługi WinVerifyTrust, czyli usługi odpowiedzialnej za weryfikowanie cyfrowej sygnatury plików. Usterka pozwalała na usunięcie ostrzeżenia o niezaufanym źródle uruchamianego pliku, czyli oszukanie użytkownika. Istotnym błędem jest też ten w Windows Media Playerze – odpowiednio spreparowany klip AVI pozwalał na zdalną instalację złośliwego kodu.

Adobe z kolei załatało Acrobata i Readera – usunięto 15 krytycznych usterek, które umożliwiały zdalne uruchomienie złośliwego kodu w systemie. Łatki są dostępne po kliknięciu na menu” Pomoc” a następnie „Sprawdź uaktualnienia…”

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.