Popularność systemu Windows 7 od momentu premiery jego wersji testowej

Windows 7 z 10-procentowym udziałem w rynku

Według badań firmy Net Applications, przeprowadzonych na około 160 milionach użytkowników, udział w rynku systemu operacyjnego Windows 7 po raz pierwszy osiągnął dwucyfrowy wynik.

Firma Net Applications zebrała informacje od około 160 milionów użytkowników podłączonych do Internetu, by przedstawić nam procentowy udział w rynku poszczególnych systemów operacyjnych w marcu 2010 roku. Po raz pierwszy w swojej historii, system operacyjny Windows 7 osiągnął dwucyfrowy wynik – nieco ponad 10 procent udziału w rynku. Siódemka ustępuje już tylko swoim poprzednikom. Windows XP oczywiście wciąż jest najpopularniejszym systemem z 64,46-procentowym udziałem w rynku. Najnowszy OS jednak w błyskawicznym tempie dogania swoją bezpośrednią poprzedniczkę, Vistę, która w marcu zainstalowana była na 16,01 procenta komputerów. Gigant z Redmond od października 2009 roku zdążył sprzedać 90 milionów kopii systemu Windows 7.

Jeśli trend ten się utrzyma, Net Applications przewiduje, że już w połowie tego roku Windows 7 przegoni Vistę i będzie walczył o przodownictwo z XP. Zmiana na fotelu lidera jednak szybko nie nastąpi, chociaż większość użytkowników Windowsa 7 jest z niego zadowolona.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.