Właściwy montaż obudowy wodoszczelnej

Za oknem szaro i zimno. To doskonały moment na krótki wypad do ciepłych krajów i nurkowanie. Tym razem chcemy zabrać ze sobą aparat z obudową wodoszczelną. Na co zwrócić uwagę podczas korzystania z niej?

Obudowy do nurkowania, jeśli są poprawnie zamontowane, pozostają hermetyczne nawet do głębokości 40 metrów. Zwróćmy uwagę na to, by przed zamknięciem obudowy umieścić gumową uszczelkę w przeznaczonym na nią rowku.

Zanim zabierzemy aparat w morskie głębiny, sprawdźmy szczelność obudowy bez zawartości – najlepiej jeszcze przed wyjazdem. Po prostu zamknijmy ją i zanurzmy w wypełnionym wodą wiaderku. Jeżeli po pewnym czasie nie przepuszcza wody, nawet gdy naciskamy przyciski, możemy bezpiecznie umieścić w niej sprzęt.

Już na miejscu, jeszcze w hotelu zamontujmy obudowę na aparacie – na plaży mógłby dostać się do jej uszczelek piasek. Nie zapomnijmy też o zamocowaniu obudowy do naszego wyposażenia do nurkowania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.