Wstawiamy tabele do dokumentu bez użycia myszy

Jest kilka sposobów wstawiania tabel do dokumentu Worda – wszystkie mają jedną cechę wspólną: aby kliknąć na przycisku paska symboli lub pasku wielofunkcyjnym, wpisać dane do komórki albo dostosować szerokość kolumny, wciąż musimy przekładać dłoń z klawiatury na mysz i z powrotem.

Jedna z możliwości wstawiania tabeli za pomocą klawiatury to wpisanie znaków plus i minus w jednym wierszu. Sekwencja znaków minus zawsze określa szerokość kolumny, a znaki plus wyznaczają granice między kolumnami. Dlatego każda definicja zaczyna się od znaku plus i nim się kończy. Tabela wyświetli się, gdy wciśniemy klawisz [Enter] po wpisaniu sekwencji znaków takiej jak na przykład ta:

+—+—-+

Jeśli zastosowanie opisanej metody w przypadku naszego systemu nic nie dało, za pomocą »Narzędzia | Opcje autokorekty« wybieramy okno dialogowe »Autokorekta«. W Wordzie 2007 musimy w tym celu kliknąć kolejno przycisk »Office« i »Opcje programu Word«. W lewej części wyświetlonego okna zaznaczamy »Sprawdzanie« i po prawej stronie klikamy »Opcje autokorekty«. W oknie »Autokorekta | Autoformatowanie podczas pisania« musimy zaznaczyć opcję obok napisu »Tabele«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.