Wytrzymałe notebooki z linii ThinkPad

Lenovo dodaje do swojej oferty nowe notebooki z serii L. 14- i 15-calowe maszyny są niezwykle wytrzymałe - legitymują się jedenastoma różnymi specyfikacjami wojskowymi.

Linia notebooków ThinkPad rozszerza się o dwie nowe, mobilne maszyny o oznaczeniach L412 i L512, które przeznaczone są dla segmentu biznesowego, rządowego i edukacyjnego. Notebooki posiadają aż jedenaście różnych certyfikatów wojskowych odporności na wysokie i niskie temperatury, wibracje, wysokość oraz kurz. Ponadto legitymują się stopniem Gold w klasyfikacji EPEAT, są zgodne ze standardem Energy Star 5.0, a dodatkowo są przyjazne dla Ziemi, gdyż ich obudowy w 30 procentach zostały wykonane z przetworzonych materiałów.

Notebooki wyposażono natomiast w 14- lub 15-calową, matową matrycę w formacie 16:9, jeden z procesorów Core i3 lub i5, maksymalnie 8 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę Intela oraz (niektóre modele) w oddzielną grafikę AMD, różne opcje zestawienia dysków twardych, łączność WiFi i Bluetooth, port Gigabit Ethernet, opcjonalnie moduł 3G lub 4G, multidotykowy touchpad, a także baterię, która zapewni do 8 godzin ciągłej pracy.

Notebooki ThinkPad L412 i L512 dostępne będą w połowie maja, w cenach zaczynających się od 649 dolarów (ponad 1900 złotych).

Zobacz nasz ranking notebooków z Windows 7!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.