Chrome OS będzie wykorzystywany przez Acera, ale jeszcze nie teraz

Acer zaprezentuje za dwa tygodnie netbooki z systemem Chrome OS

Mówi się już nieoficjalnie od dłuższego czasu o netbookach Acera z systemem operacyjnym Google'a. Za dwa tygodnie jednak plotki mają się potwierdzić: na targach Computex Taipei.

Acer na razie nie chce podać żadnych szczegółów na temat urządzeń z Chrome OS, które mają być zaprezentowane za dwa tygodnie. Sam system jest projektowany z myślą o netbookach, palmo fonach i tabletach multimedialnych opartych o procesory ARM. Nie wiemy na dodatek jak będzie wyglądała współpraca pomiędzy Chrome OS-em a Androidem i czy w ogóle będzie możliwa. Dyrektor Google’a, Eric Schmidt, zapowiedział, że za jakiś czas te dwa systemy scalą się w jeden, ale nie podał informacji kiedy.

Premiera Chrome OS-a jest zaplanowana na drugą połowę bieżącego roku, więc netbooki (lub inne urządzenia) pojawią się nieco przed czasem. Tak, czy inaczej, konkretów dowiemy się już niebawem.

Zobacz też: Google Chrome OS: publiczna, nieoficjalna beta

0
Źródło: VentureBeat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.