Apple sprzedało już milion iPadów

Od momentu rynkowej premiery swojego "magicznego" tabletu, Apple zdążyło już sprzedać ponad milion egzemplarzy iPada.

Świetne wyniki finansowe Apple’a w pierwszym kwartale nie miały związku z premierą iPada, więc w kolejnym kwartale należy spodziewać się jeszcze wyższych przychodów firmy z Cupertino. A to za sprawą ogromnej popularności tabletu Apple’a. Dość powiedzieć, że od momentu premiery w kwietniu 2010 roku, czyli w ciągu zaledwie 28 dni, Apple zdążyło sprzedać już ponad milion egzemplarzy iPada. Co więcej, użytkownicy tabletu zaczęli być bardzo aktywni w Internecie – pobrali już ponad 12 milionów aplikacji z App Store i ponad 1,5 miliona elektronicznych książek z internetowej księgarni Apple’a.

Dla porównania, milion sprzedanych egzemplarzy telefonu iPhone, Apple zanotowało dopiero po 74 dniach od jego premiery – zauważył Steve Jobs, dyrektor generalny firmy z Cupertino. Przypomnijmy, że iPad dostępny jest jak na razie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale już za kilka dni powinien trafić na pozostałe rynki. Wtedy tempo jego sprzedaży może jeszcze bardziej przyspieszyć.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.