Tabela pokazuje polecenia otwierające najczęściej używane foldery systemowe.

Bezpośrednie otwieranie folderów systemowych

Wiele folderów systemowych ukrytych jest głęboko w dżungli systemu plików. Ich otwarcie wymaga żmudnego przedzierania się przez wielopoziomową strukturę folderów. To nic przyjemnego.

Większość katalogów systemowych ma skróty prowadzące bezpośrednio do celu. Wszystkie skróty mają jedną wspólną cechę: używają polecenia »Shell«. Jako parametr musimy tylko dołączyć do niego angielską nazwę wybranego folderu docelowego, na przykład:

Shell:sentto Ważne: za dwukropkiem nie wstawiamy spacji. W poszczególnych wersjach możemy

używać tego polecenia w różnych miejscach: w Windows XP po otwarciu »Start |Uruchom« albo bezpośrednio w pasku adresu Eksploratora Windows, w Viście i Windows 7 bezpośrednio w polu wyszukiwania menu Start. Po naciśnięciu klawisza [Enter] natychmiast otworzy się docelowy folder systemowy.

Praktyczna funkcja:

polecenie »Shell« uwzględnia automatycznie różne po części lokalizacje folderów w strukturze katalogów. Dzięki temu możliwa jest dokładna nawigacja do wybranego folderu nawet wtedy, gdy np. pomagamy w konfiguracji peceta znajomemu używającemu innej

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.