Microsoft akademicki, czyli jak polski oddział firmy wspiera uczelnie wyższe, studentów i wykładowców

Cichociemne łatki Microsoftu

Jak twierdzi Ivan Arce, główny technolog w Core Security Technologies, Microsoft załatał więcej luk, niż sam przyznał. Programista odkrył trzy nieopisane łatki.

Microsoft, jak co miesiąc, przygotował w połowie kwietnia zestaw aktualizacji, które następnie zostały umieszczone w usłudze Windows Update. Tym razem znalazły się tam również łatki, o których koncern nie poinformował. Dwie dotyczyły serwera Exchange, a jedna dla usługi SMTP.

Sprawę odkrył Ivan Arce, główny technolog w Core Security Technologies. Jego zdaniem Microsoft nie chciał, by cyberprzestępcy zwrócili na nie uwagę i atakowali systemy, które jeszcze nie zdążyły się zaktualizować. Jednak zdaniem eksperta, to duży błąd. – One są ważniejsze niż dwie pozostałe w tym biuletynie, o których Microsoft poinformował. To oznacza, że administratorzy mogą podjąć złą decyzję, gdy będą zastanawiali się nad instalowaniem poprawek. Oni potrzebują tej informacji, by ocenić ryzyko – mówi Arce.

Microsoft potwierdził rewelacje Arce’a.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.