Wake nie pojawił się na ceremonii, wciąż próbuje nawiązać kontakt ze swoją ukochaną Alice

Czy gracze śnią o elektronicznych owcach?

Chcesz się nauczyć świadomie śnić, to zacznij grać w gry wideo! Taka rada przynajmniej wynika z eksperymentu przeprowadzonego przez psycholog Jayna Gackenbach.

Sen świadomy to taki sen, w którym umysł zdaje sobie sprawę z tego, że śni i dzięki temu może go kontrolować. Nie wszyscy są zdolni do świadomego śnienia, a i tak tę zdolność najpierw trzeba przyswoić. Jak wynika z badań Jayne Gackenbach, psycholog kanadyjskiego uniwersytetu, gracze mają ku temu większe predyspozycje.

Jak się okazuje, gry są interpretowane przez mózg podobnie jak sny – to kreowanie wirtualnej, alternatywnej rzeczywistości. Gracze są przyzwyczajeni do wpływania na nią, co też przekłada się na wyższe zdolności w świadomych snach.

Gackenbach uważa, że dzięki wynikom jej badań będzie można opracować terapię grami, która może się szczególnie przydać weteranom wojennym, cierpiącym na zespół stresu pourazowego.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.