Outlook w ustawieniach standardowych proponuje zapisanie załączników w folderze »Moje dokumenty«. Możemy mu jednak wyznaczyć inny cel.

Definiujemy lokalizację foldera dla zapisywanych załączników

Outlook 2003, 2007

Począwszy od wersji 2003, możemy w Rejestrze zmienić domyślne miejsce zapisu plików, i to oddzielnie dla każdego programu Office.

Najpierw otwieramy Edytor Rejestru. Potem – począwszy od Visty – bezpośrednio w polu wyszukiwania wpisujemy polecenie »regedit« i naciskamy [Enter]. W XP za pomocą »Start | Uruchom« otwieramy najpierw okno poleceń i dopiero wtedy wpisujemy polecenie. W edytorze nawigujemy do klucza »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice11.0OutlookOptions«. Teraz otwieramy »Edycja | Nowy| Wartość ciągu«, wpisujemy nazwę »DefaultPath« i naciskamy klawisz [Enter].

Aby przejść do edycji nowego elementu, klikamy go dwukrotnie. Jako wartość wpisujemy kompletną ścieżkę włącznie z literą napędu i zatwierdzamy za pomocą »OK«. Pamiętajmy, aby ścieżkę wpisać w cudzysłowie, jeśli są w niej spacje. Następnie zamykamy Rejestr i ponownie uruchomiamy Outlooka.

Od tej chwili okno zapisu pliku będzie się otwierać zawsze w wybranym folderze.