Outlook w ustawieniach standardowych proponuje zapisanie załączników w folderze »Moje dokumenty«. Możemy mu jednak wyznaczyć inny cel.

Definiujemy lokalizację foldera dla zapisywanych załączników

Podczas zapisywania załącznika otrzymanej wiadomości na dysku twardym program zawsze domyślnie wyświetla folder »Moje dokumenty«. Chcąc zapisać dane w innym folderze, trzeba najpierw do niego się przeklikać.

Począwszy od wersji 2003, możemy w Rejestrze zmienić domyślne miejsce zapisu plików, i to oddzielnie dla każdego programu Office.

Najpierw otwieramy Edytor Rejestru. Potem – począwszy od Visty – bezpośrednio w polu wyszukiwania wpisujemy polecenie »regedit« i naciskamy [Enter]. W XP za pomocą »Start | Uruchom« otwieramy najpierw okno poleceń i dopiero wtedy wpisujemy polecenie. W edytorze nawigujemy do klucza »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice11.0OutlookOptions«. Teraz otwieramy »Edycja | Nowy| Wartość ciągu«, wpisujemy nazwę »DefaultPath« i naciskamy klawisz [Enter].

Aby przejść do edycji nowego elementu, klikamy go dwukrotnie. Jako wartość wpisujemy kompletną ścieżkę włącznie z literą napędu i zatwierdzamy za pomocą »OK«. Pamiętajmy, aby ścieżkę wpisać w cudzysłowie, jeśli są w niej spacje. Następnie zamykamy Rejestr i ponownie uruchomiamy Outlooka.

Od tej chwili okno zapisu pliku będzie się otwierać zawsze w wybranym folderze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.