Dwunaste samobójstwo w Foxconnie i kuriozalna umowa z pracownikami

Dwunasty pracownik firmy Foxconn popełnił samobójstwo. Zdesperowane kierownictwo firmy każe pracownikom... podpisać zobowiązanie o nietargnięciu się na swoje życie.

Mimo zapewnień kierownictwa, mimo zainteresowania Della i Apple’a sprawą, wygląda na to, że dzień bez samobójstwa to dla Foxconna dzień stracony. Dwunasty pracownik Foxconna odebrał sobie życie na terenie fabryki Longhua.

Firma rozesłała notatkę do wszystkich pracowników, w której zachęca do korzystania z darmowej pomocy społecznej udostępnionej przez odpowiednio przeszkolonych pracowników socjalnych, to braku obaw w składaniu zażaleń i do konsultacji z działaczami związkowymi. Notatkę jednak należy podpisać, co jednocześnie oznacza zgodę na „nierobienie sobie i innym krzywdy” i potwierdzenie, że firma „działa słusznie, zgodnie z prawami i regulacjami i nie ma powodu jej pozwać”. Ciekawi jesteśmy sankcji w razie złamania umowy i popełnienia samobójstwa…

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.