Edimax AR-7265WnA

Na rynku sprzętu IT co chwilę pojawiają się jakieś nowości. Dokładnie tak samo dzieje się w przypadku routerów bezprzewodowych. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Firma Edimax dzięki szerokiej gamie urządzeń w swojej ofercie nie odbiega od tego trendu.
Edimax AR-7265WnA

Wydajność łącza LAN mieści się w standardowym przedziale

Wydajność łącza LAN mieści się w standardowym przedziale

Niedawno w naszych testach pojawił się nowy router tej formy o estetycznej białej obudowie i dobrych parametrach technicznych. Edimax AR-7265WnA, bo o nim mowa, wyposażony został w cztery porty Fast Ethernet (100 Mb) i jedno złącze ADSL2+. Możliwe jest jego współdzielenie przez wiele przewodowych oraz bezprzewodowych urządzeń (do 253 użytkowników) przy wykorzystaniu wszystkich zalet połączenia ADSL, ADSL2 oraz ADSL2+. Oprócz wspomnianych wyżej portów z tyłu znajdziemy również trzy odłączane anteny RP-SMA o mocy 3dBi. W razie potrzeby istnieje zatem możliwość ich zamiany na inne, o większym wzmocnieniu.

Sygnał oferowany przez AR-7265WnA mimo, że jest nadawany i odbierany przez trzy anteny do najlepszych nie należy

Sygnał oferowany przez AR-7265WnA mimo, że jest nadawany i odbierany przez trzy anteny do najlepszych nie należy

Niewątpliwą zaletę tego routera stanowi wielojęzykowy kreator instalacji (EZMax) pozwalający w łatwy i szybki sposób skonfigurować urządzenie i sieć domową. Obecność języka polskiego będzie dla użytkowników miłym dodatkiem. Po podłączeniu AR-7265WnA mamy do dyspozycji szereg opcji za których pomocą skonfigurujemy router według naszych potrzeb. Edimax zabezpieczony został standardowym hasłem producenta, które możemy zmienić już na samym początku, zapewniając tym sposobem podstawowy poziom bezpieczeństwa.

Edimax AR-7265WnA z energooszczędnością niewiele ma wspólnego. Średni wynik 8,1 W stawia go pod tym względem w końcówce stawki...

Edimax AR-7265WnA z energooszczędnością niewiele ma wspólnego. Średni wynik 8,1 W stawia go pod tym względem w końcówce stawki…

Dodatkowo mamy do dyspozycji najlepsze obecnie metody szyfrowania WPA/WPA2 z protokołami AES i TKIP oraz nieco starszy i mniej bezpieczny WEP. Pozwoli to zabezpieczyć naszą sieć bezprzewodową przed niechcianymi gośćmi. Jeżeli nie czujemy się na silach aby samemu zabezpieczać WiFi zawsze możemy skorzystać z przycisku WPS. Dzięki jego użyciu nastąpi proste, szybkie i co ważniejsze skuteczne, samoczynne zabezpieczenie sieci.

Router Edimax AR-7265WnA to ciekawe i wydajne rozwiązanie dla domowych użytkowników. Również cena na tle konkurencji nie wygląda strasznie.

Grzegorz Glonek