Facebook wprowadza zmiany opowrnie i powoli - głównie ze względu na niechęć użytkowników wobec innowacji

Facebook zapewnia, że stara się chronić nasze dane

Elliiot Schrage odniósł się do wątpliwości użytkowników w zakresie ochrony prywatności na Facebooku. Wicedyrektor portalu zapewnia o wysiłkach działu technicznego.

Kto czyta regulaminy przy zakładaniu kont? No właśnie. A czasem – warto. Jak się okazuje, na Facebooku wszystkie umieszczane dane przez użytkowników już do nich nie należą. A raczej nie tylko do nich, a również i do samego Facebooka. Czy zatem ten wyjątkowo popularny portal jest w stanie odpowiednio je chronić? Zdaniem wielu – niekoniecznie.

Elliot Schrage, jeden z wicedyrektorów Facebooka, próbuje nas jednak uspokoić. W wywiadzie dla The New York Times zapewnia, że eliminowanie wszystkich usterek, luk bezpieczeństwa i innych problemów to absolutny priorytet. Nie wiemy, czy mu wierzyć, ale powiedział też jedno ważne zdanie: „Jeśli czujesz się nieswojo, dzieląc się informacjami, to tego nie rób”. Faktycznie, jest to najlepsza metoda zabezpieczenia danych, którą również rekomendujemy i my – przecież nikt ci nie każe umieszczać w Sieci informacji, którymi nie chcesz się dzielić.

0
Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.