Fujitsu Lifebook A530

Notebooki z przeznaczenie na rynek biznesowy cechuje niezawodność, solidność konstrukcji i zazwyczaj dość oszczędne acz eleganckie wykończenie. Wszystkie te cechy odnoszą się również do notebooka Fujitsu Lifebook A530, który trafił do naszego laboratorium.
Fujitsu Lifebook A530

Notebook waży trochę ponad dwa kilogramy, podróżowanie z nim nie powinno więc nastręczać kłopotów.

Notebook waży trochę ponad dwa kilogramy, podróżowanie z nim nie powinno więc nastręczać kłopotów.

Komputer wyposażono w procesor Intel Core i3-330M, dwa gigabajty pamięci RAM, z możliwością rozszerzenia do ośmiu, twardy dysk o pojemności 250 GB, ekran o wielkości 15,6 cala i rozdzielczości 1366×768 pikseli oraz zintegrowany układ graficzny Intel GMA HD. Oprócz standardowo montowanych kart Wifi 802.11n, gigabitowego LAN-u i Bluetootha istnieje możliwość dołożenia modułu 3G w celu zwiększenia mobilności sprzętu.

Nie najlepsza wydajność graficzna w grach nie przeszkadza, aby wykorzystywać komputer do zadań biurowych...

Nie najlepsza wydajność graficzna w grach nie przeszkadza, aby wykorzystywać komputer do zadań biurowych…

Jak wcześniej wspomniałem, producent nie przesadził z upiększaniem sprzętu. Obudowa została wykonana ze sztywnego plastiku o chropowatej powierzchni. Dzięki temu zarówno czarny dekiel jak i srebrny palmrest są odporne na ślady palców a przy okazji przyjemne w dotyku.

... ogólna wydajność jest bowiem na niezłym poziomie.

… ogólna wydajność jest bowiem na niezłym poziomie.

Zamontowana klawiatura ma dość duże klawisze dzięki czemu jest wygodna, a wbudowany pełny blok numeryczny zdecydowanie ułatwia i przyspiesza wypełnianie arkuszy kalkulacyjnych ciągami cyferek. Jak podaje producent, klawiatura ma być odporna na zachlapanie. Dzięki temu powinniśmy być spokojniejsi o swoje dane jeśli przez przypadek wylejemy na nią poranną kawę. Jasny i wyraźny ekran ma natomiast zapewnić naszym oczom komfort nawet podczas długiej pracy.

Czas pracy na baterii podczas odtwarzania DVD mógłby być dłuższy...

Czas pracy na baterii podczas odtwarzania DVD mógłby być dłuższy…

Wszystkie złącza zostały umieszczone po bokach i z przodu obudowy. Dostęp do nich jest wygodny a ich rozmieszczenie powoduje, że nie przeszkadzają one sobie wzajemnie. Bez problemu uda się podłączyć obok siebie jednocześnie dwa średniej grubości pendrive’y.

... ale pięć godzin podczas pracy biurowej to już całkiem niezły wynik.

… ale pięć godzin podczas pracy biurowej to już całkiem niezły wynik.

Jak pokazują testy notebook pracuje długo i cicho. Pięć i pół godziny podczas zadań biurowych to przyzwoity wynik w tym czasie generuje on hałas na poziomie zaledwie 19,5 dB (0,5 sona). Podczas mocnego obciążenia wartość ta wzrasta do 34,2 dB (1,5 sona) a czas pracy na baterii podczas odtwarzania filmu DVD osiąga nieco ponad dwie i pół godziny.

Choć przy małym obciążeniu komputer jest bardzo cichy, to podczas wytężonej pracy mocno hałasuje.

Choć przy małym obciążeniu komputer jest bardzo cichy, to podczas wytężonej pracy mocno hałasuje.

Fujitsu Lifebook A530 to urządzenie które oferuje niezawodność, dobrą wydajność i oszczędny a przy tym estetyczny wygląd. Wszystko to za niewygórowaną cenę. Z uwagi na powyższe, notebook na pewno znajdzie sporą rzeszę odbiorców.

Grzegorz Bziuk

Więcej:Fujitsu