Czemu Google nie musiało nikomu płacić za porzucenie Exchange'a? Dobry produkt broni się sam...

GMail „zbyt kiepski” dla amerykańskiego uniwersytetu

Uniwersytet Kalifornii zakończył pilotażowy program związany z przesiadką na GMaila. Zdaniem działu IT uczelni, poczta Google'a nie zdała egzaminu.

Kalifornijski Uniwersytet planował się całkowicie przesiąść na Aplikacje Google. Jednak problemy z ochroną prywatności i kiepsko działająca usługa Buzz spowodowały, że uczelnia zrezygnowała z tego projektu. Ekipa 30 000 uczelnianych pracowników pozostanie zatem na autorskim systemie pocztowym. Co więcej, dział IT uniwersytetu zaznaczył, że studenci, mimo możliwości korzystania z dowolnej skrzynki pocztowej, również preferują pocztę udostępnioną przez uczelnię, rezygnując z Gmaila.

Kogo obchodzi jakiś tam uniwersytet? Na pewno samego Google’a – koncern jest bardzo zaangażowany w promowaniu swoich rozwiązań dla biznesu. Negatywna opinia jednej z ważniejszych uczelni w kraju rzuca cień na rychłą ekspansję na rynek bardziej profesjonalny.

0
Źródło: InformationWeek
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.