Google Googles 1.1 – teraz jako poliglota

Google Goggles, obrazkowa wyszukiwarka dla Androida, została uaktualniona do wersji 1.1. Nowa wersja, mimo dodania nowych języków, wciąż nie zna polskiego.

Google Goggles to całkiem sympatyczne narzędzie dla turystów. Ta aplikacja dla Androida pozwala jej posiadaczom na wykonanie zdjęcia czegokolwiek, a następnie wyszukania informacji na temat tego, co widzi obiektyw.]

Najnowsza wersja, czyli 1.1, potrafi również przetłumaczyć to, co widzi. Wyobraźmy sobie, że aktualnie jesteśmy w niemieckiej restauracji. Czytając menu nie jesteśmy pewni, czy „Bratwurst mit Brot!” to jakaś potrawa, czy też rozkaz do atakowania sił wroga. Goggles pozwoli teraz na wykonanie zdjęcia i przetłumaczenie menu. Niestety, na razie program zna tylko języki angielski, francuski, włoski, niemiecki i hiszpański.

Inne nowości, to lepsze rozpoznawanie kodów kreskowych, artworków i logotypów a także poprawiony interfejs użytkownika i ulepszone skanowanie plików zapisanych w galerii.

Aplikacja wymaga systemu Android w wersji co najmniej 1.6.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.