Czy Firefox może czuć się bezpieczny? Pomimo pokonania IE pojawił się nowy groźny przeciwnik – Chrome.

Google I/O 2010: Chrome z obiecującymi statystykami, Mozilla kręci nosem

Google wykorzystało pierwszy dzień swojej konferencji, by pochwalić się nieco statystykami. W ciągu roku, ilość użytkowników Chrome'a zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Podczas

pierwszego dnia konferencji Google I/O 2010,

nie zabrakło wielu słów promujących przeglądarkę internetowego giganta. Jak twierdzi koncern, Chrome w zasadzie nie wymaga dużej akcji promocyjnej, bowiem użytkownicy sami decydują się na przesiadkę, „doceniając takie jej cechy, jak niesamowita wydajność, synchronizację w chmurze, multum dodatków i rozszerzeń a także innowacyjne funkcje, które czynią ją gotową na Internet przyszłości”.

Statystyki faktycznie wyglądają obiecująco. W zeszłym roku odnotowano 30 milionów użytkowników Chrome’a. Dziś liczba ta zwiększyła się do 70 milionów. Przedstawiciel Mozilli zgasił jednak entuzjazm Google’a. Pochwalił się, przy okazji, że Firefox obecnie ma 370 milionów użytkowników i odnotował wzrost o 100 milionów w skali roku.

Wam pozwolimy przetestować obie przeglądarki. Pobierzecie je z naszego portalu

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.