Nexus One dostępny będzie wyłącznie w sklepach stacjonarnych

Google kończy internetową sprzedaż Nexusa One

Nie ma już możliwości zakupienia smartfona Google Nexus One poprzez Internet. To początek rozwijania stacjonarnych kanałów dystrybucji firmy z Mountain View.

Google oficjalnie potwierdza, że kończy internetową sprzedaż swojego jedynego smartfona z systemem Google Android – Nexusa One, którego produkcją zajmuje się firma HTC. Zamknięcie tej metody dystrybucyjnej ma na celu zmianę ogólnej filozofii sprzedaży sprzętowych produktów firmy, które będą teraz sprzedawane wyłącznie w stacjonarnych sklepach różnych partnerów Google’a. Obecna witryna internetową, na której dotychczas dostępny był Nexus One, będzie „galerią” Androida, w której znajdziemy informacje na temat wszystkich smartfonów, opartych na mobilnym systemie Google’a.

To kolejny sygnał, że Nexus One nie sprzedaje się tak, jak życzyliby sobie tego włodarze firmy z Mountain View, chociaż wciąż utrzymują, że przynosi on zyski, a nie straty.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.