Google też będzie musiało proponować swoim użytkownikom alternatywne wyszukiwarki?

Google nie chce przekazać władzom „omyłkowo” zebranych danych

Google nie przekaże władzom niemieckim danych, które zbierało przez lata z sieci WiFi przy okazji tworzenia usługi Widok Ulicy. Jak twierdzi gigant, to by złamało niemieckie prawo.

Dla tych co nie pamiętają sprawy, w skrócie przypominamy: Google przyznało się, że przez lata nieświadomie (według zapewnień) zbierało i gromadziło dane transmitowane przez publiczne hot spoty WiFi. Jak nietrudno się domyślić, wyznanie to wywołało niemałe poruszenie i zaniepokojenie.

Peter Schaar, Federalny Komisarz ds. Ochrony Danych w Niemczech, wystąpił o udostępnienie tych danych. Google jednak odmówiło, gdyż, jak twierdzi, to by złamało niemieckie prawo dotyczące prywatności internetowej. Sąd w Hamburgu rozpoczął już postępowanie.

Google zignorowało również prośbę rzecznika praw obywatelskich w Hongkongu. Gigant wciąż też się nie ustosunkował do podobnych żądań ze strony władz Stanów Zjednoczonych.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.