Modele notebooków, które mogą posiadać wadliwe baterie

HP wymienia 54 tysiące notebookowych baterii

HP znów uruchamia program wymiany litowo-jonowych baterii, użytych w notebookach HP Pavilion, Compaq Presario, HP oraz HP Compaq.

Do 70 tysięcy baterii wymienionych przez HP w zeszłym roku, dołączają teraz kolejne 54 tysiące litowo-jonowych akumulatorów rodem z Chin, co daje łączną liczbę 124 tysięcy wadliwych części, sprzedanych przez HP w ciągu ostatniego roku. Baterie użyte w notebookach z linii HP, HP Pavilion, HP Compaq oraz Compaq Presario sprawiają problemy od maja 2009 roku. Największy producent komputerów otrzymał od tego czasu 38 zgłoszeń przegrzania się lub pęknięcia baterii, co poskutkowało 11 przypadkami uszczerbku na zdrowiu klientów oraz 31 przypadkami uszkodzenia mienia.

Posiadacze modeli laptopów HP, wymienionych w galerii obok, powinni postępować zgodnie ze wskazówkami, umieszczonymi przez amerykańskiego producenta na jego stronie internetowej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.