iPhone sprawdzi, czy twoje serce bije dla Steve’a Jobsa

Rozpoznawanie użytkownika poprzez czujnik biometryczny to nic nowego. Mamy już odciski palców, rozpoznawanie głosu czy twarzy. Apple ma jednak inny pomysł w zanadrzu.

Czujnik biometryczny dla iPhone’a przyszłości nie będzie wymaga brudzenia ślicznej obudowy paluchami. Palmofon z nadgryzionym jabłkiem w tle będzie rozpoznawał cię… po biciu twojego serca. Firma Steve’a Jobsa ma zamiar zainstalować czujnik badający tętno w obudowie swojego palmofonu. Tętno każdego z nas jest na tyle unikalne, że z powodzeniem wystarczy, by odróżnić poszczególne osoby. Wynalazek jest niestety dopiero w fazie patentu i nie wiadomo kiedy trafi na rynek.

Żegnamy więc głupie miny do kamery i jeżdżenie palcem po czujnikach – wystarczy, że weźmiemy urządzenie do ręki, a ono samo się odblokuje, wsłuchując się w rytm naszego serca. Czy to nie romantyczne?

0
Źródło: Unwired View
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.