Apple agresywnie traktuje konkurencję

iTunes i „nielegalne praktyki monopolistyczne”?

Departament Sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych jest zaniepokojony dominującą pozycją iTunes w cyfrowej dystrybucji multimediów. Trwa dochodzenie w sprawie praktyk monopolistycznych.

Apple iTunes to prawdziwy gigant na rynku muzycznym i zdecydowany lider jeśli chodzi o dystrybucję cyfrową. Siła sklepu jest już tak wielka, że Departament Sprawiedliwości zdecydował się na śledztwo w sprawie praktyk monopolowych.

iTunes już od dłuższego czasu jest liderem multimediów, dlaczego więc śledztwo ruszyło dopiero teraz? Jak się okazuje, czarę przelały negocjacje z Amazonem. Największy konkurent Apple’a proponował różnym wydawcom, by na przeddzień premiery danego utworu był on do dostania wyłącznie na Amazonie. W zamian za to, te wyselekcjonowane utwory po światowej premierze były promowane przez sklep w dziale „MP3 Daily Deal”. Apple ostrzegał wydawców, by tego nie robili. Ci, co jednak się zdecydowali, tracili z miejsca wsparcie marketingowe giganta.

Źródło: New York Post
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.