Jakby ktoś nie zauważył: Google zmieniło wygląd

Google uruchamia w Polsce i wielu innych krajach odświeżony wygląd strony wyszukiwania, dzięki której, zdaniem koncernu, można łatwiej skorzystać z dodatkowych narzędzi i szybciej znaleźć potrzebne informacje.

Nowy, lewy panel pokazuje narzędzia wyszukiwania i podpowiedzi do zapytania. Widoczne są tylko te narzędzia, które najlepiej pasują do wyszukiwanej treści. Narzędzia te dają użytkownikowi większą kontrolę – umożliwiają sortowanie i grupowanie wyników, aby wyświetlane były tylko potrzebne informacje.

Można na przykład:

  • Wyświetlać wyniki z wybranego zakresu dat.
  • Szybko przełączać między sugerowanymi kategoriami wyników dopasowanymi do rodzaju treści. Można błyskawicznie wybierać takie, które najlepiej pasują do zapytania – np. wiadomości, filmy, książki i inne.
  • Oznaczać gwiazdką ulubione wyniki, szybko je znajdować podczas następnego wyszukiwania.
  • Sprawdzać pojęcia podobne do zawartych w wyszukiwaniu – nagłówek „Coś innego” (Obecnie, opcja ta jest dostępna tylko w języku angielskim).

Co myślicie o tych zmianach? Jest wygodniej, czy nie za bardzo?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.