Samsung pokaże także 14-calowy ekran AMOLED, wykonany w tej samej technologii

Największy na świecie, przezroczysty wyświetlacz AMOLED

Samsung prezentuje 19-calowy, przezroczysty wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED, który jest największym tego typu ekranem, jaki do tej pory udało się stworzyć.

Przezroczyste ekrany OLED nie są niczym nowym – już w październiku zeszłego roku LG i Samsung pokazały takie wyświetlacze zarówno dla telefonów komórkowych, jak również dla notebooków. Do tej pory granicą był jednak rozmiar 15 cali, który teraz został powiększony o kolejne 4 cale przez południowokoreańskiego producenta i mierzy 19 cali. Przezroczysty ekran AMOLED o takim rozmiarze może znaleźć zastosowanie na przykład jako wyświetlacz nawigacji satelitarnej w samochodzie, podwieszony do górnego lusterka. Problem wciąż jednak pozostaje różnica pomiędzy wyświetlanym obrazem, a tłem znajdującym się za wyświetlaczem, które czasem może uniemożliwiać zobaczenie tego obrazu.

Samsung ma jeszcze jednak trochę czasu, bowiem nieznana jest data rozpoczęcia masowej produkcji tego typu ekranów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.