Nintendo zmieni swoje podejście do internetowych gier typu multi-player?

Nintendo będzie wzorować się na Xbox Live?

Nintendo może zmienić dotychczasową multi-playerową rozgrywkę na konsolach DS i Wii, podążając śladami usługi Xbox Live.

Według Shigeru Miyamoto, głównego projektanta gier w firmie Nintendo, japoński producent sprzętu konsolowego i gier komputerowych może podążyć śladami Microsoftu i stworzyć odpowiednika usługi Xbox Live. Obecny system Nintendo umożliwia zarówno darmowy dostęp do materiałów, jak również darmowe granie w Sieci, jednak już wkrótce może się to zmienić. Jak twierdzi Miyamoto, Nintendo być może zacznie pobierać opłaty za większość dostępnych materiałów oraz oferowanych dodatków od tych użytkowników, którzy będą chcieli za nie płacić. – Nintendo jest zbyt mało aktywne w sferze modelu internetowych abonamentów – twierdzi twórca Super Mario.

Nintendo z pewnością musi coś zmienić w swojej strategii, ponieważ konkurenci ze stajni Sony i Microsoftu są coraz tańsze, a ponadto niedługo również będą oferować kontrolery ruchowe, czyli coś, w czym Wii było bezkonkurencyjne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.