Okulary 3D noszone do góry nogami zwiększają swoją kompatybilność

Brak zgodności okularów 3D między różnymi modelami telewizorów może irytować. Na szczęście, dzięki prostej sztuczce, można "ukompatybilnić" sprzęt firmy Panasonic i Samsunga.

Rygorystyczna specyfikacja standardu Full HD 3D niestety ma pewne braki – nie zdefiniowano norm dotyczących okularów 3D. W efekcie mając telewizor i okulary danej marki, nie możemy ich zabrać do kolegi, by obejrzeć razem mecz (zakładając, że kolega ma telewizor od innego producenta). Jak się okazało, w przypadku niektórych marek, można obejść ten problem.

Jeżeli mamy telewizor 3D Samsunga, a kolega marki Panasonic (lub odwrotnie), możemy bez obaw zabrać do niego swoje okulary, mimo, iż nie są one kompatybilne. Wystarczy założyć je… do góry nogami. Jak się okazuje, co przyznaje nawet firma Samsung, jedyna różnica między standardami obu producentów, to odwrócenie aktywnej polaryzacji soczewek. Jasne, będziemy wyglądać jeszcze mniej inteligentnie niż zwykle, ale przynajmniej zaoszczędzimy duży kawałek grosza.

0
Źródło: Home Cinema Choice
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.