Zakład będzie miał powierzchnię 200 tys. m kwadratowych i początkowo zajmie się produkcją wielkoformatowych paneli LCD

Opłaty licencyjne warte 200 milionów dolarów

Microsoft zapłaci firmie VirnetX 200 milionów dolarów za patent dotyczący komunikacji sieciowej, który wcześniej naruszył. To kolejny wydatek, po stu milionach dolarów kary.

Microsoft musiał zapłacić w marcu firmie VirnetX 105,75 miliona dolarów kary za naruszenie opatentowanych rozwiązań. Ta kwota mogła być dużo większa, ale Microsoft zdecydował, że chce dalej korzystać z tych technologii i zobowiązał się do wykupienia na nie licencji. Teraz przyszedł czas na realizację ugody. Po analizie zysków VirnetX okazuje się, że wpływy z opłat licencyjnych wyniosły ponad 200 milionów dolarów.

Produkty, naruszające omawiane patenty, to między innymi Windows Server 2003, XP, Vista, Live Communications Server, Windows Messenger, Office Communicator i inne aplikacje z rodziny Office. Patenty dotyczyły transparentnych sieci i metod ustanawiania bezpiecznego połączenia.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.