Plansza, która się wyświetlała zamiast YouTube'a w godzinach wieczornych

Pakistan bez YouTube’a

Pakistańskie władze zamykają dostęp do kolejnego serwisu społecznościowego. Po Facebooku, przyszedł czas na YouTube'a. Również za "bluźnierstwa".

Obywatele Pakistanu nie mogą już korzystać z Facebooka ze względu na odbywający się tam konkurs na karykaturę Mahometa (pokazywanie Proroka w jakiejkolwiek formie to dla Muzułmanów bluźnierstwo). Podobny los spotkał YouTube’a, na którym również władze odnalazły „bluźniercze” treści.

– Instrukcje na temat blokady YouTube’a były bardzo jednoznaczne. Władze zażądały też, byśmy ich poinformowali jak tylko odetniemy dostęp do tego portalu – komentuje Wahaj-us-Siraj, dyrektor Nayatel, jednego z największych dostawców internetowych w Pakistanie. – Przed blokadą próbowaliśmy iść na kompromis i blokować tylko obraźliwe filmiki. Zablokowaliśmy 450 sztuk, ale cały czas pojawiały się nowe. Stąd zapewne decyzja o blokadzie – dodaje.

Facebook i YouTube stanowią łącznie 25 procent ruchu w pakistańskim Internecie.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.