Płatne The Times i The Sunday Times, czytelnicy rezygnują

The Times i Sunday Times, za miesiąc, zgodnie z obietnicą Ruperta Murdocha, znikają z indeksu Google'a i przestają być darmowe. Bez opłat sprawdzimy jedynie spis treści.

The Times i Sunday Times, bardzo poczytne i wysoko cenione portale internetowe, zamykają darmowy dostęp do swoich treści. Nie będą też znajdować się w indeksie wyszukiwarki Google. Jedyną metodą na przeczytanie artykułów jest uiszczenie jednego funta (dostęp na 24 godziny) lub dwa funty (dostęp na tydzień). To jedyne opłaty – nie będą publikowane żadne dodatkowe treści typu premium.

Ruper Murdoch, właściciel wydawnictwa News Corp., odpowiedzialnego za oba portale, chce udowodnić, że można żyć bez Google’a i nie należy go bezinteresownie wspierać. Dodatkowo, chce dać do zrozumienia, że „prawdziwe dziennikarstwo kosztuje”.

Prognozy nie są optymistyczne. Według badań firmy Wiggin, wraz z wprowadzeniem opłat, z odwiedzania portali zrezygnuje 91 procent ich czytelników.

0
Źródło: Internet Standard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.