PlayStation Network jest darmowym serwisem dla użytkowników konsoli PlayStation 3 oraz PlayStation Portable

„Playstation 3 w tym roku wyprzedzi Xboksa 360”

Według producenta i wydawcy gier komputerowych Activision, Playstation 3 już w tym roku wyprzedzi Xboksa 360, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy.

W raporcie prezentującym swoje plany na resztę tego roku, Activision podzieliło się z nami swoimi spostrzeżeniami. Mianowicie, oczekuje, że po raz pierwszy w historii, wyniki sprzedaży Playstation 3 będą lepsze, niż wyniki sprzedaży konsoli Xbox 360, przynajmniej w Stanach zjednoczonych. Activision przewiduje, że do końca tego roku Sony sprzeda 9 milionów egzemplarzy swojej konsoli, podczas gdy konsola Microsoftu znajdzie tylko 8 milionów nabywców. Wyniki sprzedaży Playstation 3 wzrastają systematycznie od kilku miesięcy i jest to jedyna konsola, której sprzedaż wyraźnie polepsza się z roku na rok, a trzeba zaznaczyć, że nie jest to nowa konsola. Wciąż jednak niekwestionowanym liderem rynku konsol pozostaje Nintendo, które według Activision sprzeda aż 18 milionów konsol Wii do końca 2010 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.