PlayStation Network pozostanie darmowe, ale będą nowe, płatne funkcje

Andrew House, dyrektor Sony Computer Entertainment Europe, potwierdził, że wkrótce zostaną uruchomione rozszerzone, płatne funkcje w PSN. Dotychczasowe pozostaną darmowe.

Andrew House, zapytany o to, czy PlayStation Network będzie płatną usługą, podobnie jak Xbox LIVE, zapewnił, że „wszystko co znamy na PSN pozostanie darmowe, bo jest to coś, czego konkurencja nie posiada i Sony jest to dłużne swoim klientom”. Nie zmienia to faktu, że Sony najprawdopodobniej wkrótce zaprezentuje nowe funkcje, za które już trzeba będzie zapłacić. Roboczo nazywany jako PSN+, ma zawierać gry arkadowe, sklep z pełnymi grami i dodatki do gier na wyłączność, rozszerzenie gwarancji na konsolę, możliwość komunikacji głosowej, zapisywanie gry w chmurze i automatyczne aktualizacje do gier. Koszt abonamentu to 9,99 dolarów miesięcznie.

Zastrzegamy, że nie są to ostateczne decyzje ani informacje. Te mają zostać podane podczas targów E3, które się odbędą w połowie czerwca.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.